Login

Lost your password?
Don't have an account? Sign Up

Dünya Dijital Pazarlamaya Geçiş Yaparken, Sen Neredesin?

web site tasarım

Dijital Pazarlama Nereden Çıktı?

Bilgisayarın keşfi farklı birçok insana dayandırılsa da , aslında milat olarak almamız gereken isim Alan Turing’dir.

Turing, üstün zekasıyla keşfedildikten sonra Einstein’ın teorileri üzerinde çalıştı, O’nun teorilerini çözdü ve eklemeler yaptı. Daha sonra, 1936 yılında “Hesaplanabilir Sayılar: Karar Verme Probleminin Bir Uygulaması” adlı makale ile Turing Makinaları teorisini ortaya koydu. Eğer bir algoritma ile temsil edilmesi mümkün ise düşünülmesi mümkün olan her türlü matematiksel problemi böyle bir çeşit makine kullanılarak çözülebileceğini ispat etmiş oldu. İkinci Dünya Savaşı’nda Almanların meşhur şifreli mesajlarını kırarak, teorilerini pratikte doğrulamakla kalmayıp, savaşın erken bitimine ve binlerce insanın hayatının kurtulmasını sağladı.

Evrim ya da ilerleme için çok kısa sayılacak yıllar içerisinde -94 yıl-, şu an Tesla dahil birçok bilimadamının tüm öngörülerini yaşıyoruz. Herkesin evine, hatta cebine bilgisayar girdiğinden, klasik “çantacı” denilen pazarlama ve satış uzmanlarının devri kapandı.

İster B2B ( business-to-business), ister B2C (business-to-customer) pazarlar olsun, ilk önce “Googlelamak” diye bir alışkanlık kazanıldı.

.

Nedir “Googlelamak”?

Milyar dolarlık yatırımları her gün kendine çekmeye devam eden, Dijital Pazarlama olgusunun tam da başladığı yerdir aslında. Profesyonel bir satın alma uzmanı yahut bir ev hanımı, ihtiyacı doğrultusunda alacağı ürünü ilk önce internette araştırır. Fiyat, kullanıcı yorumları, lojistik özellikleri vb bir çok karşılaştırma yapar. Yani ,”googlelar”.

Covid-19 ile aylardır süren mücadelemizde , dijital pazarlama artık bir işletmenin en büyük umudu ve gelir kaynağı durumuna geldi. Fiziksel temasın öldürücü olabileceği bir durumdayız, ve artık insanlar evden çıkmadan tüm ihtiyaçlarını gidermeye yöneliyor. Ekonomik buhranda olan işletmeler için bir ışık kaynağıdır dijital dünyada doğru adımları atmak.

İşte biz de tam bu noktada size yol göstermek için buradayız!

Herkesin isteği belli : “Beni ilk sayfada çıkar!”

Tamam, yapmak için doğru adımları gelin beraber atalım. potansiyel müşterilerinize nasıl ulaşacağınızın yol haritasını çizelim, hatta harita ile kalmayıp bu yolu sizinle yürüyelim.

Aklınızdaki tüm soruların cevaplarını web sitemizde bulabileceksiniz. Daha fazlası için bizi aramaktan çekinmeyin.

Call Now ButtonBizi Arayın