Login

Lost your password?
Don't have an account? Sign Up
web site tasarım

“İnsanlar kıyafetleriyle karşılanır, İlmiyle ağırlanır, ahlakıyla uğurlanır”.Hz. Mevlana

Kurumsal Kimlik Tasarımı Nedir?

Günlük hayatımız ile iç içe olan ticari hayatımıza ışık tutan bir söz okudunuz Hz. Mevlana’dan.Peki, bu cümleden ticari hayatımız ile ilgili nasıl bir şablon çıkarabiliriz? En başında, sizin ve müşterilerinizin “kıyafeti” , kurumsal kimliğiniz. “İlim”, sizin işiniz ile alakalı tüm tecrübe ve bilginiz. “Ahlak” ise, ticari etik ve ahlak duygunuz. Bu üç aşama başarıyla tamamlandığında, uzun soluklu ticaret ve dostluk şaşırtıcı değildir.

“Kartvizit vermek, kartvizit almaktır”, satış eğitimlerinde en çok kullanılan cümledir. Konuşmadan önce, karşımızdaki kişinin gördüğü kartımızdaki logomuz ve renklerimizdir. Bunlar da kurumsal kimlik için vitrin parçalarıdır.

Konuşmaya başladıktan sonra da, anlattıklarıyla kafanızda bir kalite kontrol grafiği oluşturursunuz. Söyledikleriyle yaptıkları da tutuyorsa güvenmeye başlarsınız. Aslında gördüğümüzde ve duyduğumuzda hissettiğimiz duygular, o kişiye o an güvenip güvenmememiz hakkında bilgi verir. Çünkü frekanslar bize duyguları hissettirir. Renkler, dokular, sesler, her şey yaydığı titreşimle insanların ruh halini değiştirir. Şimdi yer değiştirin, karşınızdaki kişi sizsiniz, karşılaştığınız kişide nasıl bir izlenim uyandırmak istiyorsunuz? Nasıl giyiniyorsunuz? Nasıl aksesuarlarınız var? Sizi yansıtan renkler kullanıyor musunuz? Kişiliğinizi ne kadar yansıtabiliyorsunuz? Yansıtamadığınız zaman karşı tarafın sizi nasıl gördüğünü fark edebiliyor musunuz?
Kendimiz için bunlar ne kadar önemliyse Kurumsal Kimliğimiz için de aynı oranda önemli. Firmanın ismi, logosu, tabi ki logoda kullanılacak olan semboller ve renkler. Kendimizi başkalarına yansıttığımız gibi firmamızı da dışarıya en özenli şekilde yansıtmalıyız.

Biz ise burada sizin için şu şekilde çalışıyoruz;

Kişi ya da işletmenin hikayesini dinliyoruz,
Hikaye ve yapılacak işi harmanlayıp eskiz oluşturuyoruz,
Sembollerin, sayıların, renklerin anlamları, yani etkilerini göz önünde bulundurarak hayal gücümüzün ışığında logo ve kurumsal kimliğini oluşturan her detayın tasarımını yapıyoruz.


Unutmayın, kullanacağınız her doku, kimliği giyen oluşumun kaderini belirleyecek. Kurumsal kimlik tasarımınızı bize iç rahatlığıyla emanet edebilirsiniz.

Bilinçli bir şekilde yapılan tasarım, güzel yansımalara vesile olur…

Call Now ButtonBizi Arayın